Reklama
 • Piątek, 31 lipca 2015 (10:05)

  Za objawy astmy odpowiada przewlekły proces zapalny toczący się w oskrzelach. Sprawia on, że oskrzela stają się obrzęknięte, zwężone, z nadmierną ilością wydzieliny. Stan zapalny utrudnia przepływ wdychanego i wydychanego powietrza przez oskrzela i oskrzeliki. To powoduje zaburzenia oddychania i dolegliwości. W astmie stan zapalny nigdy całkowicie nie mija. Może tylko ulegać nasileniu lub osłabieniu. Przy prawidłowym leczeniu nie wywołuje dolegliwości.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 31 lipca 2015 (10:05)

  Astma może ujawnić się w każdym wieku lub powrócić po latach. Jeśli jednak jest prawidłowo leczona, można z nią normalnie żyć.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 2 czerwca 2015 (15:05)

  Symptomem astmy oskrzelowej nie zawsze jest kaszel. Może o niej świadczyć głośny oddech z wyraźnymi świstami, a także ucisk w klatce piersiowej.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 24 kwietnia 2015 (14:05)

  Z astmą można normalnie żyć, ale warunkiem jest regularne zażywanie leków

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 16 marca 2015 (11:00)

  Przy przewlekłej astmie konieczne bywa przyjmowanie wziewnych glikokortykosteroidów

  Czytaj więcej Komentarzy:2
 • Czwartek, 27 listopada 2014 (09:05)

  Ilość osób chorych na astmę rośnie. Nadzieją dla nich jest odkrycie uczonych z Uniwersytetu w Lozannie (Szwajcaria). Okazuje się, że rozwój astmy może być zależny od diety i od bakterii zamieszkujących jelita. Dieta bogata w błonnik przyczynia się do łagodzenia w oskrzelach i płucach procesów zapalnych, które są podłożem astmy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 31 października 2014 (08:05)

  Naukowcy z Nowej Zelandii udowodnili, że czarne porzeczki zapobiegają atakom astmy. Sprawia to znajdująca się w nich epigalokatechina, silny przeciwutleniacz o działaniu przeciwzapalnym. Jedzmy je więc na surowo, a także w formie soków i dżemów.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 8 sierpnia 2014 (14:00)

  Może pojawić się nagle albo narastać stopniowo. Bywa, że tchu brakuje z powodu np. upałów czy zdenerwowania, co nie jest bardzo groźne, bo duszności mijają. Ale też mogą sygalizować poważną chorobę. O czym świadczą?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 1 sierpnia 2014 (15:00)

  Mam alergię i astmę, więc lekarz przepisał mi ostatnio leki sterydowe. Zaczęłam je przyjmować, ale gdy przeczytałam ulotkę, wystraszyłam się, bo podobno mają one skutki uboczne. Czy to prawda? Może z nich zrezygnować?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 30 czerwca 2014 (12:05)

  Zioła mają moc leczenia różnych chorób. Mogą ci przynieść ulgę nawet wtedy, gdy cierpisz na astmę oskrzelową.

  Czytaj więcej Komentarzy:0